Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


EN İYİ FİLM
ALIR:
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
ALABİLİR:
Suyun Sesi
The Shape of Water
ALMALI:
Phantom Thread
KAZANAN:
Suyun Sesi

EN İYİ YÖNETMEN
ALIR:
Guillermo del Toro
Suyun Sesi
ALABİLİR:
Greta Gerwig
Uğur Böceği / Lady Bird
ALMALI:
Paul Thomas Anderson
Phantom Thread
KAZANAN:
Guillermo del Toro
Suyun Sesi

EN İYİ KADIN OYUNCU
ALIR:
Frances McDormand
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
ALABİLİR:
Margot Robbie
Ben, Tonya / I, Tonya
ALMALI:
Frances McDormand
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
KAZANAN:
Frances McDormand
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

EN İYİ ERKEK OYUNCU
ALIR:
Gary Oldman
En Karanlık Saat / Darkest Hour
ALABİLİR:
Daniel Day-Lewis
Phantom Thread
ALMALI:
Daniel Day-Lewis
Phantom Thread
KAZANAN:
Gary Oldman
En Karanlık Saat

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
ALIR:
Allison Janney
Ben, Tonya
ALABİLİR:
Laurie Metcalf
Uğur Böceği
ALMALI:
Allison Janney
Ben, Tonya
KAZANAN:
Allison Janney
Ben, Tonya

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
ALIR:
Sam Rockwell
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
ALABİLİR:
Willem Dafoe
The Florida Project
ALMALI:
Willem Dafoe
The Florida Project
KAZANAN:
Sam Rockwell
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO
ALIR:
Martin McDonagh
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
ALABİLİR:
Greta Gerwig
Uğur Böceği
ALMALI:
Martin McDonagh
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
KAZANAN:
Jordan Peele
Kapan / Get Out

EN İYİ UYARLAMA SENARYO
ALIR:
James Ivory
Beni Adınla Çağır / Call Me by Your Name
ALABİLİR:
Virgil Williams, Dee Rees
Savaştan Sonra / Mudbound
ALMALI:
James Ivory
Beni Adınla Çağır
KAZANAN:
James Ivory
Beni Adınla Çağır

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM
ALIR:
Sevgisiz
Nelyubov / Loveless
ALABİLİR:
Kare
The Square
ALMALI:
Beden ve Ruh
Teströl és Lélekröl / On Body and Soul
KAZANAN:
Muhteşem Kadın
Una Mujer Fantástica / A Fantastic Woman

EN İYİ UZUN METRAJLI ANİMASYON
ALIR:
Coco
ALABİLİR:
Pervane
The Breadwinner
ALMALI:
Loving Vincent
KAZANAN:
Coco

EN İYİ UZUN METRAJLI BELGESEL
ALIR:
Mekanlar ve Yüzler
Visages Villages / Faces Places
ALABİLİR:
Icarus
ALMALI:
Halep’in Son Adamları
De Sidste Mænd i Aleppo / Last Men in Aleppo
KAZANAN:
Icarus

EN İYİ KURGU
ALIR:
Lee Smith
Dunkirk
ALABİLİR:
Sidney Wolinsky
Suyun Sesi
ALMALI:
Jon Gregory
Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
KAZANAN:
Lee Smith
Dunkirk

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ
ALIR:
Hoyte Van Hoytema
Dunkirk
ALABİLİR:
Dan Laustsen
Suyun Sesi
ALMALI:
Hoyte Van Hoytema
Dunkirk
KAZANAN:
Roger Deakins
Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı / Blade Runner 2049

EN İYİ MÜZİK
ALIR:
Hans Zimmer
Dunkirk
ALABİLİR:
Jonny Greenwood
Phantom Thread
ALMALI:
Jonny Greenwood
Phantom Thread
KAZANAN:
Alexandre Desplat
Suyun Sesi

EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI
ALIR:
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
“Remember Me” (Coco)
ALABİLİR:
Raphael Saadiq, Mary J. Blige, Taura Stinson
“Mighty River” (Savaştan Sonra)
ALMALI:
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
“Remember Me” (Coco)
KAZANAN:
Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez
“Remember Me” (Coco)

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI
ALIR:
Mark Bridges
Phantom Thread
ALABİLİR:
Jacqueline Durran
En Karanlık Saat
ALMALI:
Mark Bridges
Phantom Thread
KAZANAN:
Mark Bridges
Phantom Thread

EN İYİ SES MİKSAJI
ALIR:
Gregg Landaker, Gary Rizzo, Mark Weingarten
Dunkirk
ALABİLİR:
Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater
Tam Gaz / Baby Driver
ALMALI:
Gregg Landaker, Gary Rizzo, Mark Weingarten
Dunkirk
KAZANAN:
Gregg Landaker, Gary Rizzo, Mark Weingarten
Dunkirk

EN İYİ SES KURGUSU
ALIR:
Richard King, Alex Gibson
Dunkirk
ALABİLİR:
Julian Slater
Tam Gaz
ALMALI:
Richard King, Alex Gibson
Dunkirk
KAZANAN:
Richard King, Alex Gibson
Dunkirk

EN İYİ GÖRSEL EFEKTLER
ALIR:
John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert, Richard R. Hoover
Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı
ALABİLİR:
Stephen Rosenbaum, Jeff White, Scott Benza, Michael Meinardus
Kong: Kafatası Adası / Kong: Skull Island
ALMALI:
John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert, Richard R. Hoover
Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı
KAZANAN:
John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert, Richard R. Hoover
Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ
ALIR:
Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
En Karanlık Saat
ALABİLİR:
Arjen Tuiten
Mucize / Wonder
ALMALI:
Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
En Karanlık Saat
KAZANAN:
Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick
En Karanlık Saat

EN İYİ YAPIM TASARIMI
ALIR:
Nathan Crowley, Gary Fettis
Dunkirk
ALABİLİR:
Paul D. Austerberry, Shane Vieau, Jeffrey A. Melvin
Suyun Sesi
ALMALI:
Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı
KAZANAN:
Paul D. Austerberry, Shane Vieau, Jeffrey A. Melvin
Suyun Sesi

EN İYİ KISA ANİMASYON
ALIR:
Lou
ALABİLİR:
Negative Space
ALMALI:
Garden Party
KAZANAN:
Dear Basketball

EN İYİ KISA FİLM
ALIR:
My Nephew Emmett
ALABİLİR:
Watu Wote: All of Us
ALMALI:
DeKalb Elementary
KAZANAN:
The Silent Child

EN İYİ KISA BELGESEL
ALIR:
Heroin(e)
ALABİLİR:
Traffic Stop
ALMALI:
Heroin(e)
KAZANAN:
Heaven Is a Traffic Jam on the 405


Daniel Day-Lewis, Vicky Krieps (Phantom Thread)

Reklamlar